Trinity College Dublin

Trinity College Dublin (TCD) üniversitesi İrlanda’nın en eski, en iyi ve en köklü üniversitesidir. Toplamda 17,000 öğrenci nüfusuna sahip Trinity College Dublin,   İngiltere’de bulunan Oxford ve Cambridge Üniversite’lerinin İrlanda Cumhuriyeti’ndeki karşılığıdır. 1592 yılında kurulmuş olan bu köklü Üniversite, İrlanda’nın kalbi ve de başkenti Dublin şehrinde bulunur. Dünya sıralamasında ilk 100’de yer alan üniversite, Oscar Wilde, Samuel Beckett (Nobel ödülü sahibi) , William Rowan Hamilton , Ernest Walton (Nobel ödülü sahibi) , Edmund Borke ve İrlanda Cumhuriyeti eski başkanı Mary Robinson’ın mezun olduğu üniversitedir.

Important Information

World
Ranking
100
Rankings
Established
1592
Proqramlar
Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler, Mühendislik, Matematik ve Sağlık Bilimleri
Tuition Fees

Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler, Mühendislik, Matematik ve Sağlık Bilimleri fakülteleri ile toplamda 24 yüksek okuldan oluşur. Dünyanın en iyi üniversitelerinin bölüm sıralamasında; Hemşirelik’te 31, İngiliz Dili ve Edebiyatında 32, Modern Diller’de 39, Politika ve Siyasi Bilimlerde 40. Sırada yer alır.Trinity College Dublin Üniversitesi’nin kütüphanesi, İrlanda Cumhuriyeti’nin en büyük kütüphanesine sahipti ve bu kütüphane üniversite ile aynı yıl içinde kurulmuştur.

Trinity College Dublin Kampüsü ise 51 hektarlık bir arazi üzerindedir. Dublin’in kalbinde görkemli ve tarihi bir kampüs binası içinde eğitim sunar. Dublin şehrinde konaklama imkanları kısıtlı olduğu için yurt konaklaması için çok erken başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Üniversite 100 öğrenci kulübü, 50 spor kulübü ve Dublin şehrinin tüm sosyal ve kültürel olanaklarını öğrencilerine sunmaktadır.

Tinity College Dublin (TCD) Üniversitesi resmi temsilcisi olan Levant yurtdışı eğitim ile Trinity lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına hemen başvuru yapın.

Other Schools

Məlumat istəkOnline İnformasiya İstek Formu BroşurPulsuz Broşur Görüş alBirə-bir Görüşmə İstəyin

Məlumat İstə

Xaricdə Təhsil- Məlumat İstə!


Pulsuz Broşur

Pulsuz Broşur İstə!


Birə-bir Görüşmə İstəyin

Birə-bir Görüşmə İstəyin.